Šaty na míru pro Ples v Opeře 2014

Design Renáta Svobodová - Ples v Opěře

Zdravím všechny u svého prvního blogového článku. Je to pro mě nové, psát a vyjadřovat své pocity přes internet, ale věřím, že se do toho časem vžiji 🙂

Na blogu budu psát hodně o šití a o tom co mě baví, takže vše co se motá kolem módy.

První článek bych chtěla věnovat šatům, které jsem připravovala speciálně pro událost Plesu v Opeře 2014.

Paulina, moje stálá zákaznice si u mě zadala zhotovení šatů přímo na ples a její požadavek byl, aby to bylo z tylu. Jak to probíhalo:

  1. Nejprve jsme udělaly konzultaci o návrhu šatů,
  2. vzala jsem Paulině míry a zapsala si je k sobě, tak abych příště už nemusela (pokud nezhubne nebo nepřibere 🙂
  3. a posléze jsme jely koupit vhodný materiál a doplňky…krajku, zip, nitě a další potřebné věci…

Další den jsem již začala stříhat šaty… Připravila jsem si střih a poprvé střihla do látky. Po provedení střihu jsem si připravila model na první zkoušku. Toto je důležitá část celého projektu šatů na míru, protože na zkouškách se ladí vše podstatné. Důležité je, aby vše perfektně sedělo na míru a zákaznice viděla první vizualizaci budoucích šatů.

Po této první zkoušce jsem již pracovala na celkovém zhotovení modelu. Mimochodem zkoušek je celkem 3-4, podle času zákaznice a složitosti modelu šatů na míru.

Den před dnem D (tedy den, kdy se konal ples), jsme měly závěrečnou zkoušku, vše zkusily, zkontrolovaly, popřály si fajn zbytek dne a Paulina si šaty si mohla odnést domů.

Pro mě je největší radost vidět při závěrečné zkoušce jak zákaznici svítí oči a je nadšená tím co jsme společně vytvořily.

Přikládám pár fotografií z plesu, který se podle všeho moc povedl.

„Šaty se moc povedly. Všichni se mě ptali, kde jsem je koupila a já odpovídala, že jsem si šaty nechala ušít na míru podle mého vybraného modelu. Je skvělý pocit to, že to jak šaty budou vypadat můžete ovlivňovat a pak i vidět, že nikdo jiný nemá stejné šaty jako vy.“ odpověděla Paulina na dotaz jaký byl ples a jak se v šatech cítila.

Ples v Opeře Praha - návrh a realizace Renáta Svobodová

Ples v Opeře Praha – návrh a realizace Renáta Svobodová

 

 

 

Renáta Svobodová

Autorka tohoto webu, fashion designer. Ráda vám zhotovím šaty na míru podle vašeho přání. O módu se zajímám již od roku 1985, kdy jsem se poprvé pořádně seznámila s šitím.

Komentáře

    1 2 3 73

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.