Svatební šaty na míru pro Míšu

svatebni-saty-na-miru-renata-svobodova

Další díl na mém blogu návrhářství a šití budu věnovat mé další práci na kterou jsem opravdu hrdá. Nabídku na zhotovení svatebních šatu jsem dostala od známé oděvní designérky značky ODIVI Ivi Burketové, která mě čas od času doporučí nějaký zajímavý projekt. Navrhnout a ušít svatební šaty není jednoduché, ale výzvu jsem s potěšením přijala a pustila se do práce. Miluju kanýrky, volánky, vlečky a jiné tomu podobné věci, takže jsem si navrhování a šití s velkým nadšením užívala.

 

Jak mají vypadat svatební šaty

Přáním nevěsty bylo zhotovit svatební šaty na míru, které budou jednoduché, romantické, vzdušné a budou odrážet kousek její osobnosti. Zadání Miši (nevěsta) bylo opravdu rozumné a mě se moc líbilo a tak jsem zkontaktovala nevěstu Míšu, pozvala jsem ji na osobní konzultaci, probraly jsme návrh a realizaci svatebních šatů do toho největšího detailů, který si dokážete představit, přání něvěsty se kombinovalo s tím jak mohou vypadat výsledné šaty z použitých materiálů. To je velmi důležité se zaměřit i na materiál tak, aby vše drželo jak mělo a současně, abychom se vešly do rozpočtu.

Zajímavostí bylo, že nevěsta měla po své pra-pra-babičce krásnou zachovalou (80 let starou) vintage čelenku do vlasů. Čelenka byla opravdu krásná. Čelenku jsem malinko zrenovovala, našila jsem na ni z vintage krajky kvítka a ztužku po obvodu.

Tato čelenka byla důležitým bodem našeho návrhu, ke kterému jsem nakreslila návrh svatebních šatů s přihlednutím ke stylu plánované svatby, která se měla odehrávat venku v přirozeném prostředí louky s překrásným venkovním obřadem (pro zvýraznění atmosféry dodám, že svatbu doprovázela krásná živá hudba na harfu).

svatebni-saty-renata-svobodova-3

Zkoušky u šití svatebních šatů

Během celého procesu šití svatebních šatů jsme se sešly 4x na zkoušeku. Během těchto zkoušek jsme postupně dolaďovaly detaily finálního vzhledu. Mimo jiné jsme řešily jestli vyrobíme i vlečku nebo ne.  Doporučila jsem nevěstě vlečku, aby doplnila celkový vzhled svatebních šatů. Na poslední zkoušce již bylo vidět, že nápad to byl dobrý a nevěsta byla nadšená. Protože tvoření těchto šatů se stalo opravdu se mi líbilo a užívala jsem si to každou chvilkou, tak jsem darovala nevěstě perličky na krk jako doplněk, zúžila její modrý podvazek, dále jsem ještě zhotovila látkovou květinu na ruku (na uvazaní) a vysledek moji vidíte níže ve fotogalerii.

Celý projekt byl pro mě velmi zajímavý a budu ráda, když se dostanu příležitost i u dalších nevěst ukázat své nápady a schopnosti při navrhování a zhotovování svatebních šatů.

Tímto bych chtěla poděkovat i Míše za spolupráci a popřát ji jen to nejlepší do života.

 

– Renata

PS: Napište mi jak se vám šaty líbí, zajímá mě váš názor 😉

svatebni-saty-renata-svobodova-2

Renáta Svobodová

Autorka tohoto webu, fashion designer. Ráda vám zhotovím šaty na míru podle vašeho přání. O módu se zajímám již od roku 1985, kdy jsem se poprvé pořádně seznámila s šitím.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.